Uintivuosi huipentui perinteiseen valmennusryhmien joulukylpyyn!

22.12.2022

Viime sunnuntaina juhlistettiin jälleen onnistunutta uintivuotta valmennusryhmien perinteisessä joulukylvyssä. Paikalla oli ennätyksellisesti reilusti yli sata uimaria huoltajineen ja ilmoittautuneita oli kaiken kaikkiaan lähes 150! Pirkkolan uimahallissa järjestetyssä joulukylvyssä jaettiin ensin syyskauden palkitsemiset, joista voit lukea tarkemmin täältä

Palkintojenjaon jälkeen käynnistettiin uintiosuus seuran hydrobic-ohjaaja Outin johdolla! Tämän jälkeen uimarit pääsivät vielä uimaan, hyppimään ja laskemaan liukumäkeä vapaauinnin merkeissä. Kaiken kaikkiaan juhla oli vauhdikas ja onnistunut. Myös joulupukki ehti vierailulle jakamaan uimareille joulumuistamiset kotiin vietäväksi!

Seuran somessa jatkuu vielä parin päivän ajan joulukalenteri, mutta pikku hiljaa viimeisetkin uinnit syyskaudelta on kaikkien ryhmien osalta uitu ja on aika siirtyä loman viettoon. Näiden uutisten myötä Helsingin Uimarit toivottaa oikein rauhallista ja rentouttavaa joulua sekä uinnin täyteistä Uutta Vuotta!