Seurapalkinnot

Vuosi 2022

Vuoden Valmentaja: Ilari Aalto

Seuran arvokisamitalisteja sekä liittojohtoisiin joukkueisiin tai leirityksiin valittuja uimareita muistettiin Altaalle.com lahjakorteilla:

  • Otso Heikkinen - IKM-kilpailuiden mitalisti, valittu mukaan Uimaliiton nuorten alueleiritykseen
  • Iitu Ora - Ikäkausimestaruushopeaa vapaalla soololla, valittu mukaan taitouinnin nuorten maajoukkueeseen 
  • Daniela Sohlman - valittu mukaan parauinnin aikuisten B-maajoukkueeseen, kesällä 2022 edustanut Suomea European Para Youth Games -kilpailuissa
  • Aino Laine - valittu mukaan taitouinnin nuorten maajoukkueeseen 
  • Mea Kulmala - valittu mukaan taitouinnin nuorten maajoukkueeseen 
  • Ronja Weckström - valittu mukaan parauinnin nuorten ryhmään, kesällä 2022 edustanut Suomea European Para Youth Games -kilpailuissa
  • Dasha Popik - valittu mukaan Uimaliiton lasten alueleiritykseen 
  • Kaius Kankainen - rollomitalisti

Kiva kaveri -palkitut ovat uimareita, ketkä edistävät omalla toiminnallaan positiivista ilmapiiriä ja energiaa, ottavat kaikki ryhmässä huomioon ja kannustavat uintikavereitaan. Uimareita muistettiin Altaalle.com lahjakorteilla:

  • Stella Niskakangas
  • Viljami Kontinen
  • Emilia Winqwist
  • Roope Pirhonen
  • Teela Saarentaus
  • Beatriz Coloma-Vanhala
  • Linnea Tapio
  • Amelia Candé
  • Saana Lågas
  • Johanna Korkia-Aho

100sku mitalistit:

  • Viljami Kontinen
  • Veera Liimatta
  • Saimi Roiha
  • Margarita Tervo
  • Sanni Korpiola
  • Enni Harjanne
  • Viivi Harjanne

Vuoden vanhempi - palkinnot:

  • Vesa Vahtikari
  • Heini Andersson

Vuosi 2021

Vuoden Valmentaja: Peppi Hietanen

Paras taitouimari: Peppi Hietanen

Paras parauimari: Daniela Sohlman

Kunniamaininta parauimarit: Ronja Weckström ja Ville Nieminen

Paras naisuimari: Pippi Nordström

Paras miesuimari: Otso Heikkinen


Vuosi 2020

Poikkeusajan tsemppari - Beatriz Coloma Vanhala

Poikkeusajan tsemppari - Leevi Heino

Poikkeusajan tsemppari - Sofia Mähönen

Poikkeusajan tsemppari - Mysi Passi

Poikkeusajan tsemppari - Dasha Popik

Syksyn 2020 kilpauinnin tsemppari, Rauskut - Atte Tuulos

Syksyn 2020 kilpauinnin tsemppari, Piraijat - Siiri Rossi

Syksyn 2020 kilpauinnin tsemppari, Kilpurit 2 - Linnea Wuoristo

Syksyn 2020 kilpauinnin tsemppari, Kilpurit 1 - Luka Kyllönen

Syksyn 2020 kilpauinnin tsemppari, Kilpa 2 - Lumi Öller

Syksyn 2020 kilpauinnin tsemppari, Kilpa 1 - Ville Nieminen

Syksyn 2020 taitouinnin tsemppari, Delfiinit - Senja Hirvonen

Syksyn 2020 taitouinnin tsemppari, Nemot - Sophie Ritola

Syksyn 2020 taitouinnin tsemppari, Meritähdet - Laura Ignatius

Syksyn 2020 taitouinnin tsemppari, Pyrstötähdet - Aino Mansikkaniemi

Syksyn 2020 taitouinnin tsemppari, Torpedot - Annina Blom


Kausi 2018-2019

Vuoden poikauimari - Otso Heikkinen

Vuoden tyttöuimari - Sonja Lehtinen

Vuoden taitouimari - Peppi Hietanen

Vuoden mastersuimari - Mikael Koponen

Vuoden valmentaja - Niko Blankenstein

Vuoden lupaavimmat kilpauimarit - Maisa Vihola ja Leo Niemi

Vuoden lupaavimmat taitouimarit - Eerika Sänkiaho & Pinja Kekki


Vuosi 2017

Vuoden tyttöuimari - Noora Kokko

Vuoden taitouimarit - duo Peppi Hietanen & Rebecca Overmyer

Vuoden valmentaja - Nanna Alho

Vuoden vanhempi - Mika Weckström

Vuoden lupaavimmat kilpauimarit - Otso Heikkinen & Rauha Heikkinen

Vuoden lupaavimmat taitouimarit - Inka Balkov & Oosa Harjamäki


Vuosi 2016

Vuoden poikauimari - Pauli Salonen

Vuoden tyttöuimari - Sonja Lehtinen

Vuoden taitouimari - Rebecca Overmyer

Vuoden valmentaja - Henriikka Anttila

Vuoden vanhempi - Jaakko Vihola

Vuoden lupaavimmat kilpauimarit - Lukas Hannula, Teela Saarentaus & Joel Korhonen

Vuoden lupaavin taitouimari - Lilli Helin

Vuosi 2015

Vuoden poikauimari - Eemeli Raninen

Vuoden tyttöuimari - Noora Kokko

Vuoden taitouimari - Julia Erviö

Vuoden valmentaja - Ilari Aalto

Vuoden Vanhempi - Sonja Aitamurto

Vuoden lupaavimmat kilpauimarit - Miska Sarkkinen & Milla Hälikkä

Vuoden lupaavimmat taitouimarit - Fredrika Fahler & Rebecca Overmyer


Vuosi 2014

Vuoden poikauimari - Isak Gramén

Vuoden tyttöuimari - Sonja Lehtinen

Vuoden taitouimarit - duo Heidi Tuominen & Julia Erviö

Vuoden valmentaja - Laura Kurki

Vuoden vanhempi - Leena Huhtamaa

Vuoden lupaavimmat kilpauimarit - Lasse Niemi, Oona Ura, Veera Heikkinen & Anniina Heino

Vuoden lupaavimmat taitouimarit - Peppi Hietanen & Mimmi Jääskeläinen

Vuosi 2013

Vuoden poikauimari - Isak Gramén

Vuoden tyttöuimari - Sanni Alamattila

Vuoden taitouimari - Elina Toroskainen & Kaisla Varsa

Vuoden valmentaja - Ilari Aalto

Vuoden vanhempi - Virpi Laine

Vuoden lupaavimmat kilpauimarit - Saima Huovinen, Essi Helle, Noora Kokko & Emmi Kölhi

Vuoden lupaavimmat taitouimarit - Helmi Huhtalo & Saana Rajalainen