Joulujuhlissa palkitut

18.12.2014

Uimarit ja valmentajat palkittiin maanantaina 15.12. Mäkelänrinteessä järjestetyssä joulujuhlassa.

Glögin, torttujen ja piparin lomassa pidettiin lasten ja aikuisten yhteinen tietokilpailu, jossa mm. selvisi ettei joulupukki olisikaan Suomen Lapista lähtöisin. Uskokoon siihen ken tahtoo, mutta sen verran haastavia olivat muutkin kysymykset ettei yksikään pöytäseurue saanut kaikkia vastauksia oikein.

Juhlan ajan pääsimme vielä uintitapahtumien tunnelmiin Jarmo Ranisen ottamien kuvien välityksellä. Seuran puheenjohtaja Jenni Aaltosen ja nuorisopäällikkö Riikka Nordströmin saatesanojen avulla aloitettiin palkintojenjako.

100 sku mitalistit

1. Aki Oksman
2. Nelli Vihola
3. Emma Hakala
4. Efraim Skopets
5. Tilla Saarentaus
6. Esta Aitamurto
7. Rauha Heikkinen
8. Ella Parviainen

Seuraennätykset

1. Ilona Lehtonen: T9 25 SU
2. Lasse Niemi: P9 25 SU
3. Nelli Vihola: T9 25 VU
4. Iiris Närhinen: T10 100 SKU
5. Sonja Lehtinen: T11 50PU, T11 50 SU, T11 50 VU, T11 100 SU, T11 100VU, T11 400 VU, T12 400 VU, T12 200 SKU, T12 4*100 VUV, T12 4*100 SKUV
6. Pauli Salonen: P11 50 VU, P11 50 SU, P11 200VU
7. Saima Huovinen: T12 4*100 VUV
8. Julia Laine: T12 4*100 SKUV
9. Essi Helle: T12 4*100 VUV, T12 4*100 SKUV
10. Jade Huhtamaa: T12 100 SU, T12 100 RU, T12 100 VU, T12 4*100 VUV, T12 4*100 SKUV, T13 4*100 VUV, T17 4*100 VUV
11. Noora Kokko: T13 100 SU, T13 4*100 VUV, T17 4*100 VUV
12. Pippi Nordström: T13 400 VU, T13 4*100 VUV, T17 4*100 VUV
13. Veera Heikkinen: T13 800 VU, T13 4*100 VUV, T17 4*100 VUV
14. Aatu Harju: P13 4*100 VUV, P13 4*100 SKUV
15. Tuomas Lehtovirta: P13 4*100 VUV, P13 4*100 SKUV
16. Eemeli Raninen: P13 100 RU, P13 4*100 VUV, P13 4*100 SKUV
17. Isak Gramén: P13 100 VU, P13 100 PU, P13 100 SU, P13 200 SKU, P14 100 SU, P13 4*100 VUV, P13 4*100 SKUV
18. Heini Tähkä: T17 100 RU, T17 200 RU, T17 200 SKU, T17 400 SKU, N 100 RU, N 200 RU, N 200 SKU, N 400 SKU

VUOSIPALKINNOT


Taitouimarit

Tsempparit: Sanni Parpala ja Silva Lahti sekä alkeiskurssilta Siiri Hasunen
Paras taitouimari: duo Heidi Tuominen ja Julia Erviö
Lupaavimmat uimarit: Peppi Hietanen ja Mimmi Jääskeläinen

Rauskut

Tsemppari: Caspar Åberg

Piraijat

Tsemppari: Aki Oksman
Lupaava uimari: Lasse Niemi

Kilpa2

Tsemppari: Miisa Mäkelä
Lupaava uimari: Oona Ura

Kilpa1

Tsemppari: Pippi Nordström
Lupaava: Veera Heikkinen

Hai

Tsemppari: Maisa Koskelainen

Haastajat

Tsemppari: Veera Onkela
Lupaava uimari: Anniina Heino


Paras tyttö: Sonja Lehtinen

Paras poika: Isak Gramén

Vuoden Masters: Jaakko Lyytinen

Vuoden valmentaja: Laura Kurki

Vuoden vanhempi: Leena Huhtamaa

 

Koska meillä on joulu juhla armas lapsien eikä rasita uinnit syyt on olla iloinen!