Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Uinticup 3    Tulostuspäivämäärä  06 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  09:34   
  Järjestäjä  Helsingin Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2013         
 
 
Laji 1, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Mauranen  1999              1:19.26   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Vilma Ruulio  1999              1:29.20   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Heini Tähkä  1998              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Alamattila  1999              1:13.84   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Veera Heikkinen  2001              1:23.66   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Noora Kokko  2001              1:23.90   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Emmi Laitinen  2001              1:27.03   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Jade Huhtamaa  2002              1:29.13   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Pippi Nordström  2001              1:30.68   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Sarah Adeline Tepponen  2001              1:34.74   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Sonja-Karoliina Salo  2001              1:40.37   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Sonja Lehtinen  2003              1:41.28   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Essi Helle  2002              1:48.45   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Sara Pakarinen  2001              1:56.50   
  Helsingin Uimarit                   
                     
12  Milla Hälikkä  2004              1:59.40   
  Helsingin Uimarit                   
                     
13  Aava Aula  2004              1:59.62   
  Helsingin Uimarit                   
                     
14  Sera Perälä  2003              2:00.10   
  Helsingin Uimarit                   
                     
15  Anniina Heino  2002              2:00.24   
  Helsingin Uimarit                   
                     
16  Nelle Kujala  2002              2:00.40   
  Helsingin Uimarit                   
                     
17  Emma Hakala  2004              2:03.74   
  Helsingin Uimarit                   
                     
18  Pinja Kinnunen  2004              2:04.40   
  Helsingin Uimarit                   
                     
19  Oona Ura  2004              2:05.90   
  Helsingin Uimarit                   
                     
20  Sara Nemeschansky  2003              2:09.57   
  Helsingin Uimarit                   
                     
21  Siiri Innanen  2004              2:18.50   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Anni Seppälä  2003              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Nelli Vihola  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Bettina Blomfelt  2002              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Emmi Kölhi  2000              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Saima Huovinen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Isak Gramén  2001              1:17.11   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Eemeli Raninen  2001              1:23.90   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Tuomas Lehtovirta  2001              1:32.38   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Matias Blomfelt  2000              1:34.84   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Aatu Harju  2002              1:38.80   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Rasmus Sarre  2001              1:53.60   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Leo Oksman  2004              2:07.16   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Felix Nesterinen  2002              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kirill Ivanov  2002              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Timothy Korovine  2002              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Lucas Tepponen Tepponen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Markus Leskinen  1998              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Otto Kovalainen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Touko Luukkonen  2002              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aava Aula  2004              28.20   
  Helsingin Uimarit                   
Emma Hakala  2004              31.26   
  Helsingin Uimarit                   
Siiri Innanen  2004              31.86   
  Helsingin Uimarit                   
Oona Ura  2004              32.76   
  Helsingin Uimarit                   
Pinja Kinnunen  2004              39.55   
  Helsingin Uimarit                   
Nelli Vihola  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Laitinen  2001              3:07.98   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Veera Heikkinen  2001              3:08.45   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Vilma Ruulio  1999              3:08.91   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Jade Huhtamaa  2002              3:13.58   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Pippi Nordström  2001              3:14.50   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Noora Kokko  2001              3:23.92   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Sonja Lehtinen  2003              3:37.20   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Sarah Adeline Tepponen  2001              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemeli Raninen  2001              2:58.33   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Isak Gramén  2001              3:02.59   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Tuomas Lehtovirta  2001              3:19.70   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Aatu Harju  2002              3:25.08   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Matias Blomfelt  2000              3:25.84   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aava Aula  2004              46.90   
  Helsingin Uimarit                   
Oona Ura  2004              47.41   
  Helsingin Uimarit                   
Emma Hakala  2004              49.60   
  Helsingin Uimarit                   
Milla Hälikkä  2004              50.80   
  Helsingin Uimarit                   
Siiri Innanen  2004              51.57   
  Helsingin Uimarit                   
Pinja Kinnunen  2004              1:01.40   
  Helsingin Uimarit                   
Nelli Vihola  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Oksman  2004              51.49   
  Helsingin Uimarit                   
Lasse Niemi  2006              1:04.19   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Alamattila  1999        2:33.35      5:09.24   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Emmi Kölhi  2000        2:33.67      5:15.58   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kiira Mauranen  1999        2:35.50      5:20.80   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Veera Heikkinen  2001        2:55.20      5:50.00   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Pippi Nordström  2001        3:00.00      5:56.60   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Emmi Laitinen  2001        2:57.50      5:57.90   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Jade Huhtamaa  2002        2:59.14      6:02.55   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Noora Kokko  2001        3:05.56      6:23.56   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Sonja Lehtinen  2003        3:20.76      6:43.00   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Sarah Adeline Tepponen  2001        3:21.55      6:43.15   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Bettina Blomfelt  2002        3:28.35      7:06.54   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Heini Tähkä  1998              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemeli Raninen  2001        2:51.80      5:40.02   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Isak Gramén  2001        2:55.40      5:53.80   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Tuomas Lehtovirta  2001        3:07.68      6:10.88   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Aatu Harju  2002        3:15.69      6:27.12   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Matias Blomfelt  2000        3:17.79      6:32.12   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kirill Ivanov  2002              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  06 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingin Uimarit  Tulostusaika  09:34