Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Uinticup 5, 2013    Tulostuspäivämäärä  25 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:01   
  Järjestäjä  HU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 1, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kiira Mauranen  1999  Helsingin Uimarit            1:16.90   
Sanni Alamattila  1999  Helsingin Uimarit            1:19.80   
Veera Sairanen  1997  Helsingin Uimarit            1:28.70   
Noora Kokko  2001  Helsingin Uimarit            1:31.80   
Paula Kaisanlahti  1999  Helsingin Uimarit            1:33.50   
Emmi Laitinen  2001  Helsingin Uimarit            1:33.80   
Veera Heikkinen  2001  Helsingin Uimarit            1:35.70   
Sarah Adeline Tepponen  2001  Helsingin Uimarit            1:35.80   
Pippi Nordström  2001  Helsingin Uimarit            1:35.90   
10  Elsa Työläjärvi  2001  Helsingin Uimarit            1:36.70   
11  Veera Onkela  1999  Helsingin Uimarit            1:37.10   
12  Sonja-Karoliina Salo  2001  Helsingin Uimarit            1:43.00   
13  Elina Kontinen  2002  Helsingin Uimarit            1:49.30   
Iida Ahola  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jade Huhtamaa  2002  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mortti Eskelinen  1999  Helsingin Uimarit            1:20.10   
Markus Leskinen  1998  Helsingin Uimarit            1:27.00   
Jesper Werdi  2001  Helsingin Uimarit            1:33.80   
Matias Blomfelt  2000  Helsingin Uimarit            1:39.30   
Joona Harju  2000  Helsingin Uimarit            1:52.30   
Eemeli Raninen  2001  Helsingin Uimarit            DNS   
Ulduz Mir Isapur  1998  Helsingin Uimarit            DNS   
Isak Gramén  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sonja Lehtinen  2003  Helsingin Uimarit            49.80   
Chiara Selene Laneve  2001  Helsingin Uimarit            50.00   
Essi Talvinko  2003  Helsingin Uimarit            53.40   
Maisa Koskelainen  2003  Helsingin Uimarit            55.60   
Anni Seppälä  2003  Helsingin Uimarit            56.20   
Iiris Närhinen  2004  Helsingin Uimarit            59.05   
Nelle Kujala  2002  Helsingin Uimarit            1:00.50   
Sara Nemeschansky  2003  Helsingin Uimarit            1:00.60   
Aava Aula  2004  Helsingin Uimarit            1:01.64   
Meri Kronholm  2001  Helsingin Uimarit            DNS   
Nelli Vihola  2005  Helsingin Uimarit            DNS   
Venla Ahola  2003  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aatu Harju  2002  Helsingin Uimarit            50.50   
Eero Weckström  2002  Helsingin Uimarit            53.90   
Kirill Ivanov  2002  Helsingin Uimarit            54.00   
Touko Luukkonen  2002  Helsingin Uimarit            54.70   
Joel Korhonen  2002  Helsingin Uimarit            57.43   
Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit            1:02.10   
Lucas Tepponen Tepponen  2003  Helsingin Uimarit            1:02.90   
Henri Havusela  2001  Helsingin Uimarit            1:06.83   
Otto Muurinen  2001  Helsingin Uimarit            1:09.20   
Arttu Onkela  2002  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Heini Tähkä  1998  Helsingin Uimarit            1:16.90   
Emmi Kölhi  2000  Helsingin Uimarit            1:23.20   
Sanni Alamattila  1999  Helsingin Uimarit            1:24.80   
Vilma Ruulio  1999  Helsingin Uimarit            1:27.70   
Veera Heikkinen  2001  Helsingin Uimarit            1:33.20   
Elsa Työläjärvi  2001  Helsingin Uimarit            1:34.30   
Pippi Nordström  2001  Helsingin Uimarit            1:34.50   
Emmi Laitinen  2001  Helsingin Uimarit            1:38.80   
Iida Ahola  2001  Helsingin Uimarit            1:40.80   
10  Noora Kokko  2001  Helsingin Uimarit            1:41.10   
11  Essi Talvinko  2003  Helsingin Uimarit            1:59.70   
12  Sonja Lehtinen  2003  Helsingin Uimarit            2:01.70   
13  Bettina Blomfelt  2002  Helsingin Uimarit            2:04.80   
14  Venla Ahola  2003  Helsingin Uimarit            2:15.70   
Anni Seppälä  2003  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa               
Chiara Selene Laneve  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Sarah Adeline Tepponen  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Sonja-Karoliina Salo  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matias Blomfelt  2000  Helsingin Uimarit            1:39.20   
Joona Harju  2000  Helsingin Uimarit            1:49.60   
Otto Muurinen  2001  Helsingin Uimarit            2:25.50   
Ulduz Mir Isapur  1998  Helsingin Uimarit            DNS   
Isak Gramén  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heini Tähkä  1998  Helsingin Uimarit            34.40   
Kiira Mauranen  1999  Helsingin Uimarit            35.60   
Emmi Kölhi  2000  Helsingin Uimarit            39.70   
Vilma Ruulio  1999  Helsingin Uimarit            40.10   
Jade Huhtamaa  2002  Helsingin Uimarit            41.30   
Elina Kontinen  2002  Helsingin Uimarit            52.30   
Bettina Blomfelt  2002  Helsingin Uimarit            1:05.30   
                     
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mortti Eskelinen  1999  Helsingin Uimarit            39.30   
Arttu Onkela  2002  Helsingin Uimarit            42.40   
Jesper Werdi  2001  Helsingin Uimarit            45.70   
Eero Weckström  2002  Helsingin Uimarit            1:21.30   
Eemeli Raninen  2001  Helsingin Uimarit            DNS   
Aatu Harju  2002  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  25 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:01